יום שבת, 13 במאי 2017

מוסיקה. וידאו. אהבה.קוטנר

לרשימת נושאים שעליהם אני מדבר... ולהזמנת מפגשים מוסיקליים הרצאות והנחייה (גם לאירועים פרטיים)                         נא לפנות ליעל אלין 

kutnermusic@gmail.com

הנה מפגשים פתוחים בזמן הקרוב:

קוטנר חופר בספרייה - מפגש 2 - אורחים: אריאל הורוביץ ושולי נתן

מועד התחלה:
22.05.17 (20:30)
פתיחת דלתות:
20:00
כתובת:
הספרייה הלאומית, ירושלים, ישראל
פרק 2: ירושלים של זהב ושל נעמי שמר.

שיריה של נעמי שמר היו להיטים כבר בשנות ה-50 וכיכבו ברפרטואר של שלישיית גשר הירקון, אריק איינשטיין והלהקות הצבאיות. שמר ביטאה היטב את הרוח החדשה בזמר העברי כשעברה מה- "אנחנו" אל ה"אני", ש"לבד לבד צועד".
יצירתה האישית של נעמי שמר הפכה את פזמוניה להמנונים ובראשם "ירושלים של זהב", השיר שביטא יותר מכל את גם הכמיהה לירושלים וגם את השיבה אליה, ובכך הפך אותה למשוררת הלאומית.
הפרק הזה יוקדש ליצירתה של שמר, לפני במהלך ואחרי המלחמה ובתגובות שעוררו שיריה.
אורחי הערב: שולי נתן, המבצעת המקורית של "ירושלים של זהב" ואריאל הורוביץ, שאינו רק "בנה של נעמי שמר" אלא כותב ומוזיקאי זוכה פרסים, אחד הבולטים בזמר העברי של עשרים השנים האחרונות.
המפגשים מתחילים בשעה 20:30.
הכניסה בתשלום: מפגש בודד: 45 ש"ח; 4 מפגשים (סדרה): 130 ש"ח.
הספרייה הלאומית, קריית אדמונד ספרא, האוניברסיטה העברית, גבעת רם, ירושלים.
רכישת כרטיסים באתר הספרייה הלאומית.

מופע: יואב קוטנר – סרג'נט פפר בן 50
מקום: טוקהאוס, תל אביב
מועד: 31/05/2017 שעה: 21:00
סוג מופע: ישיבה לא מסומנים

יואב קוטנר – סרג'נט פפר בן 50

ב1 ביוני 1967 הוציאה להקת הביטלס את אלבומה "תזמורת מועדון הלבבות הבודדים של סרג'נט פפר". 40 דקות של יצירת מופת הנחשבת לא רק להישג הגדול ביותר של הלהקה, אלא לאלבום הפופ החשוב ביותר בכל הזמנים. כבר בזמן אמת התקבל האלבום כתמצות של "רוח התקופה" וכסמל להפיכתה של תרבות הנגד למובילה חברתית ואמנותית באותו "קיץ של אהבה".

בהרצאה המיוחדת  "סרג'נט פפר בן 50" מתאר יואב קוטנר, מעריץ מושבע, שקיבל את האלבום לבר המצווה שלו (ביחד עם "ירושלים של זהב"), את הדרך המיוחדת של הביטלס אל הפסגה הזו,  מתחילת דרכה, חמש שנים קודם לכן, כלהקת "קאברים" בליברפול ועד ללהקה שכובשת את העולם ומגיעה להישגים אמנותיים חסרי תקדים.. הביטלס באלבום הזה היו חוד החנית של המהפכה ששינתה את העולם ב1967, כשנדמה שבאמת "כל מה שאתה צריך זו אהבה". ההרצאה תעסוק גם בירידה וההתפרקות אחרי השיא הזה, עד הסוף הבלתי נמנע ב1969.   

בהרצאה משולבים קליפים וחומרי ארכיון נדירים, הופעות חיות, סיפורים מאחורי הקלעים, והסברים לשאלה הגדולה "איך זה קרה דווקא להם".
כרטיסים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה